You are currently viewing Vegyél hazait a válladra – Steixner Leather Art, BrandM bags, Anita vászontáskái

Vegyél hazait a válladra – Steixner Leather Art, BrandM bags, Anita vászontáskái

Előző cikkemben áttértünk a divat világára, és három ruhatervező-, készítő vállalkozást mutattam be Nektek. Ha még nem olvastátok volna Vegyél hazait magadra cikkem, most megtehetitek.

Eredetileg az volt a tervem, hogy mai cikkemben egy csokorba fogom a különleges táskákat és lábbeliket, és egyetlen cikkben mutatom be őket, de már csupán a táskákat készítő vállalkozásokat nézegetve rá kellett jönnöm, hogy túl sok említésre és bemutatásra méltó vállalkozás van, ezért mindkét kiegészítő külön cikket érdemel. Ma a táskák lesznek soron. Hölgyek, készüljetek! 😉

Vegyél hazait a válladra

Az első bemutatásra kerülő vállalkozás robbantotta a “vegyél hazait” Facebook-csoportot, és kitolta az egy posztra adható like-ok kvótáját a tízszeresére. Viccet félretéve… Aki még nem ismerte volna a soron következő vállalkozást, mindenképpen pótolja a lemaradást, mert Steixner István bőrből készült termékei bizony világszínvonalúak. A Steixner Leather Art  egy olyan kézműves vállalkozás, amire érdemes figyelni, amiről érdemes beszélni.

Steixner István alig három évvel idősebb nálam, de már hihetetlenül komoly tapasztalattal, tudással és gyakorlattal rendelkezik a bőrdíszművesség területén. Nem véletlen, hiszen egészen kiskorától kezdve az élete része volt a bőrművesség, de más kézműves technikával – tűzzománc készítés, ötvösség, alkalmazott grafika – is megismerkedett az évek alatt. Középiskolai éveit Képző és Iparművészeti Szakközépiskolában végezte bőrműves szakon, így mára már 25 évnyi gyakorlatot és tudást tudhat magáénak. 2003 óta már vállalkozóként is dolgozott, amit sorozatos meghívások követtek rendezvényekre, kézműves vásárokra, egyéni és közös kiállításokra. Ez idő óta is folyamatosan továbbképezte magát: fafaragást, sallangkészítést tanult. Emellett pedig több helyen is oktatja a szakma iránt érdeklődő fiatalokat.

Saját márkáját, saját vállalkozását 2016-ban indította, így immáron ötödik éve dunaújvárosi műhelyéből egy szakértő csapattal kiegészülve készíti világszínvonalú alkotásait. Mára több, mint 10.000 termék 40 különböző országban dicsőíti a magyar kézműves ipart Istvánnak köszönhetően.

István munkásságával a magyar múltnak tiszteleg. Alkotásaival azt hivatott ábrázolni, ami a magyar nép sajátja: a magyar múlt tárgyi bizonyítékait és a magyar szellemiséget. Olyan kiegészítőket készít, melyekkel a magyar kultúra hagyományait új megvilágításba helyezi, és közelebb hozza azt a mai kor emberéhez. Kínálatában igen széles palettát sorakoztat fel: táskák, tarsolyok, ékszerek, irattárcák, íjászati kellékek is megtalálhatóak gazdag repertoárjában. Saját maga tervezi a mintákat, szabja a bőrt és varrja össze az egyes darabokat. A kiváló minőségű magyar marhabőr mellett egyéb természetes anyagokkal is dolgozik: fával, csonttal, szaruval, nemezzel, gyönggyel, de ötvös munkákkal is kiegészíti alkotásait. Mindent kézzel készít, így igazán minőségi és egyedi műalkotások hagyják el műhelyét.

István termékeit itt tudjátok kategóriákba rendezve megtekinteni. Valamint, érdemes Facebook-oldalát is követni, ahol értesülhettek a legfrissebb információkról, termékekről. Most pedig következzék egy ízléses válogatás alkotásaiból!

Bár István igen magasra tette a mércét, igyekszem a továbbiakban is olyan termékeket bemutatni, amik kiemelkedőek a maguk nemében, a maguk technikájában.

Így esett a választásom Pénzes Matild Brand-M márkájára. Matild egyedi táskákat, hátizsákokat és pénztárcákat készít. Igazán üde színfolt a Meska piacterén, ahol termékeit megtekinthetitek és több, mint 150 terméke közül válogathattok, ha esetleg minőségi ajándékkeresés közepette vagytok éppen. 😉

Matild nagyon gazdag szín- és formavilággal dolgozik. Megtalálhattok nála a semlegesebb, egyszínűbb daraboktól a virágos mintákon át a mandala mintás darabokig szinte mindent. Kiváló ár-érték arányú kiegészítők, így azoknak is tökéletes ajándék lehet, akik esetleg István bőrtáskáit nem engedhetik meg maguknak, de szeretnének hasonlóan egyedi és különleges táskával, pénztárcával büszkélkedni.

Matild munkásságát Facebook-oldalán keresztül is követhetitek. Most pedig jJöjjön egy kisebb válogatás a Brand-M táskákból!

Azok, akik a Brand-M stílusánál picit lazább, kirándulósabb jellegű táskákat, hátizsákokat keresnek, szívből ajánlom Anita Vászontáskáit.

Pusztainé Gosztom Anita a környezettudatosság jegyében készíti igen egyedi és megkapó vászontáskáit. Stílusát a vidámság, az életöröm, a kedvesség és csupa báj jellemzi. Első látásra beleszerettem alkotásaiba. Nagyon gazdag színvilággal dolgozik, csupa öröm egy-egy táskájára ránézni.

Nézzetek szét nála Ti is! Facebook-oldalán kimeríthetetlen kínálattal vár Titeket. Itt pedig egy mini összeállítás alkotásaiból.

vegyél hazait vászontáska hátizsák neszesszer

Ma ráadásképpen hoztam egy negyedik kézműves vállalkozást is, mert úgy éreztem, hogy nem lenne a lista teljes ezek nélkül a horgolt macaron-táskák nélkül. Újabban nagy divatnak örvendenek a horgolt táskák, így mi sem mehetünk el mellett szó nélkül.

Scholtz Bene Zsófia,  a VaBene manufaktúra megalapítója, és gyönyörűséges termékeinek készítője 2013 óta foglalkozik komolyabban horgolással, kötéssel…és teszi mindezt négy gyermeke nevelése mellett. Kezdetben lakáskiegészítőket készített, azonban az utóbbi években a táskák vették át a főszerepet alkotásai közt.
Táskáit minőségi alapanyagokból, Splendid zsinórfonalból készíti több, mint 60 féle színben. Valamint, (nem tudom, hogy csinálja!?, de…) a készítés mellett még workshopokat is tart azok számára, akik szeretnék a horgolás csínját-bínját elsajátítani, és maguk készíteni egyedi táskáikat.
Zsófi készleten lévő termékeit megtaláljátok Facebook-boltjában.
 
Most pedig következzék utolsó montázsom-válogatásom! Gyönyörködjünk együtt ezekben a csodaszép horgolt táskákban!

Remélem, tetszett Nektek a mai “vegyél hazait” bemutatóm, és izgatottan várjátok következő cikkemet, melyben hölgytársaim másik gyenge pontja lesz a fő téma: a Cipők! 😉

Várlak titeket szeretettel következő “Vegyél hazait” cikkemmel, május 22-én!