You are currently viewing Vegyél hazait magadra – TiCCi, Nemezdivat, Igéző

Vegyél hazait magadra – TiCCi, Nemezdivat, Igéző

Előző cikkemben lezártuk a gyerekek témakörét és ma átevezünk a divat világába. A sorozatom eme részét is három cikkre bontom. Mai első cikkemben különleges ruhákat fogok bemutatni Nektek a legkülönfélébb stílusokban. A ruhákat a kiegészítők széles kínálata követi majd; így táskák, cipők és természetesen az ékszerek sem maradhatnak ki a sorból. 🙂

Vegyél hazait magadra

Major Laura Nemezdivat márkája szerelem volt első látásra nekem. Imádom a nemezzel készült kabátokat, sálakat, kalapokat. A Vörösmarty téren minden évben megrendezésre kerülő karácsonyi vásárban a nemezes bódék azok, amelyeknél képes vagyok egy órát is elidőzni a fagyos téli hidegben, így nagyon megörültem, amikor rátaláltam Laura oldalára.
 
A nemezelés ugyan a legősibb technikák egyike, Laura korszerűsítette azáltal, hogy NUNO technikát alkalmazva, társította a legfinomabb merinói gyapjút és a hernyóselymet termékei elkészítéséhez. Laurát idézve: “e két nemes anyag különös házasságából született meg az a habkönnyű, leheletfinom, majdhogynem légies kelme, amely önálló, művészi világot teremtett. A fölöttébb merész, formai bravúrok, az olykor áttört, a szabadon hagyott felületeknek is releváns szerepet biztosító geometriai formák, vagy éppenséggel a másik véglet, a lágyan omló, sejtelmes lírába hajló domborulatok színvilágukban egységesek, funkciójukban új értelmet kölcsönöznek használóiknak.”
 
Laura immáron 20 éve dolgozik ezzel a technikával, így rendkívül nagy tapasztalatra tett szert, amely segíti őt abban, hogy kiváló minőségű termékek kerüljenek ki a kezei közül. Alkotásaiban egyszerre alkalmaz klasszikus és modern design elemeket, így hódol az ősi hagyományoknak és teszi azt a mai korban is könnyen viselhetővé és nem utolsó sorban egyedivé.
 
Lássunk egy kis összeállítást az alkotásaiból! Facebook-oldalán még több képet láthattok gyönyörű termékeiről, melyeket Meska boltjában tudtok megvásárolni.
vegyél hazait nemezdivat nemez sál mellény kalap

Cikkem második vállalkozása a kedvenc korszakomba repít minket vissza. Mennyit nyúztam édesanyámat azzal, hogy miért dobálta ki a fiatalkori ruháit, amikben most menőzhetnék 😀 – persze ezt akkor még nem lehetett tudni. De megvan az orvosság Ágoston Stefánia fantáziadús ruháinak köszönhetően! Stefánia a TiCCi Rockabilly Clothing tervezője és vezetője. Stefánia három éves korától aktívan szerepet vállalt saját ruhatárának kialakításában, amikor édesanyjának adott saját megrendeléseket textilek és Burda fotók összepárosításával. Majd tízévesen már édesanyja megrendelőinek is adott tanácsokat abban, mi állna nekik jól, ezt pedig kedvenc időtöltésével, szabásminták készítésével, bontással, gombvarrással egészítette ki.

Miután Budapestre költözött komolyabban kezdett ruhatervezéssel és kivitelezéssel foglalkozni. Kitartó munkájának eredményeképp 2004-ben megnyitotta boltját TiCCi Ruhaszalon néven. Ekkor még szinte mindent ő csinált: a tervezést, a beszerzést, az eladást és az akkor még két személyes varrónői gárdájának irányítását is. Majd 2007-ben megkapta első nagyobb megrendeléseit külföldről, amiket sok másik követett, így ma már webshopjának köszönhetően a világ minden táján találni boldog TiCCi-termék tulajdonosokat.

Miután férjhez ment és anya lett, kínálata kiegészült esküvői és kismama kollekciókkal, így már teljes a paletta: lányok, menyasszonyok, kismamák, asszonyok mind-mind találnak maguknak egy tökéletes öltözéket hétköznapra vagy különleges alkalmakra egyaránt.

Ha nem szeretnél lemaradni a legfrissebb TiCCi hírekről, kövessétek be Stefánia Facebook-oldalát is. Most pedig öveket bekapcsolni, mert időutazásra indulunk a rockabilly és retro világába! 🙂

Zárásképpen egy olyan márkát hoztam Nektek, amit én is nemrégiben ismertem meg, de innentől egész biztosan követni fogom a márka mögött álló tervezők csodás munkáit. Az IGÉZŐ ruhamárka megálmodói, Bárczi Erika és Hargitay-Nagy Zsuzsa egyazon vidékről származnak, az ún. “Háromföld”-ről, mely három jellegzetes hagyományt őrző tájegység találkozási pontja: a sárréti betyárvilág, a hortobágyi csikósok és a kunsági emberek ősi bölcsességével felvértezve indultak el pályájukon, melyek folyamatos ihletforrást jelentenek a számukra mai napig.

A tervező-páros lakberendezőként kezdte pályafutását, ahol igyekeztek a mai otthonok lakástextiljeibe, bútoraiba a népi kultúra kincseit becsempészni. Majd a lakberendezésről idővel áttértek a ruhatervezés és -készítés világába, de a magyar népművészet iránti tiszteletük és elkötelezettségük ekkor sem apadt. Olyan ruhákat készítenek, melyek egyszerre hordozzák népünk hagyományos, múltbéli értékeit miközben korszerűek, és megfelelnek a mai elvárásoknak. Az öltözékeken gazdagon szereplő díszítő motívumok részben kézi hímzéssel, részben egy fejlett technológia segítségével készülnek.

A 2007-ben alapított márkával a céljuk, hogy ruháikon keresztül továbbadják a magyar népművészet értékeit. Hiszik azt, hogy öltözködésünkkel lelki és szellemi tartalmakat is kifejezünk, ezért egyfajta önkifejezési eszközként is szolgál, nem csupán ápol és eltakar.

Facebook-oldalukat itt találjátok, bár javaslom inkább a weboldal látogatását.

 

Remélem, tetszett mai összeállításom, és legközelebb is szívesen tértek vissza hozzám! Következő cikkemről elöljáróban csak annyit szeretnék elárulni, hogy maradunk a divat témakörénél, de a ruhákról áttérünk a kiegészítőkre. Tartsatok velem legközelebb is!