Sujtás és selyem ékszer ötvözete

Már több ízben esett szó a selyem használatáról az ékszereimben. Egy korábbi bejegyzésben abból a szemszögből vizsgáltuk a témát, hogy a folyamatos megújulás, fejlődés jegyében szükség van új alapanyagok és technikák kipróbálására.

Ma kicsit tovább megyünk, és arról olvashattok, hogy miért egyedülálló az általam ötvözött technika.

Elsőként az anyagról néhány Sujtás és selyem ékszer ötvözete 1szót. A Shibori egy japán festési technika, amit 100% szatén selyemhez alkalmaznak. A selymet többszörösen festik, majd harmonikaszerűen hajtogatják, ami egy lélegzetelállító, gyönyörűen fénylő, élénk színű, illetve fényű anyagot eredményez. A Shibori selyem egy vékony és rendkívül finom anyag, ami kifejezetten óvatos bánásmódot igényel a viselésekor.

A Shibori technika alapvetően egy ritkán alkalmazott technika világszerte a kézműves ékszerkészítők körében, de néhányan azért vagyunk; – bár inkább külföldön, mint itthon. Azonban az általánosan elterjedt alkalmazása közelebb áll a gyöngyhímzéshez, mint a sujtáshoz. A többi kézművestársam a selymet gyönggyel szegélyezi és díszíti. Nagyon kevesen használnak sujtásos díszítőelemeket a selyem ékszer felületén. Olyan kézművest viszont, aki a selyem ékszer szegélyeit sujtás zsinórral zárja le, egyelőre még nem találtam; sem itthon, sem külföldön – persze, ez nem azt jelenti, hogy nincs is, de minden esetre nem tolonganak. 😀

Miért ragaszkodok a selyem ékszereimben a sujtás szegélyhez? Mivel mottómul a szolid eleganciát választottam – és igyekszem is ehhez tartani magam –, így számomra egy többsoros gyöngyszegély már nem fér bele ebbe a kategóriába. A sujtásos körvonalak sokkal visszafogottabb, puhább, melegebb összképet adnak a selyemmel ötvözve, ez pedig elengedhetetlen feltétele a szolid eleganciának.

Ma tehát megismerhettétek egy olyan stílusjegyemet, ami egyedülálló egy egyébként is nagyon ritkán alkalmazott technikán belül. 🙂


Ha szeretnél több információt sujtás és selyem ékszereimről, kövesd be Facebook-oldalamat!

Vélemény, hozzászólás?